Teatr Nasz

Ona i on, a to ich dom… Właśnie od domu zaczęła się historia Jadwigi i Tadeusza Kutów w Michałowicach. W 1991 roku zamieszkali w pięknej chacie, którą własnym sumptem, z miłością odnawiali tworząc w niej jednocześnie niezwykły teatr – Teatr Nasz. Razem ze swoją pięcioletnią wówczas córką – Kasią, rozpoczęli swoją przygodę w górskim klimacie, ucząc się kaprysów karkonoskiej natury, która nieraz zaskoczyła swoim specyficznym poczuciem humoru. Śnieg w maju? Czemu nie? Opalanie w październiku? Proszę bardzo…Takie rzeczy tylko tutaj!

Pierwsze przedstawienie zorganizowali w salonie, w swoim nowym domu. Zaproszonymi gośćmi byli przyjaciele, którzy gorąco ich wspierali.

Drugi spektakl odbył się na łące obok domu, gdzie Tadeusz wespół z sąsiadami wzniósł prowizoryczny amfiteatr pod gołym niebem. Na przedstawienie przyszli sąsiedzi bliżsi i dalsi, poznając przy okazji nowych, osobliwych mieszkańców swojego miasteczka.

Takie były początki…
Żeby publiczność nie była jednak narażona na kaprysy pogody, Jadwiga i Tadeusz, oprócz renowacji wiekowego domu, rozpoczęli również budowę niezależnej sali teatralnej, a ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia, przez lata, oprócz owej sali – wzniesionej z sukcesem – powstała też przytulna restauracja oraz baza noclegowa na 40 osób.

Skromne pierwsze kroki dwójki wizjonerów zaowocowały pięknym przedsięwzięciem, które do tej pory pozwala Gościom Teatru Naszego odetchnąć od zawieruchy współczesnego świata, nabrać dystansu i zarazić się pozytywną energią od gospodarzy. A oni tak jak na początku, tak i teraz, witają swoich Widzów w drzwiach, z każdym osobiście, serdecznie się witając, jak z długo niewidzianym przyjacielem.

Teatr Nasz

poznaj nas bliżej